A Storm Of Light

A Storm Of Light

Josh Graham, którego zapewne znacie z RED SPAROWES, czy współpracy z NEUROSIS powołał właśnie do życia nowy muzyczny projekt.
Josh zajął się wokalem i gitarami, za bębnami zasiadł Vinnie Signorelli (Unsane), basem rządzi Doemnic Seita (TOMBS, ASEA), a perkusyjne przeszkadzajki są domeną Pete’a Angevine (SATANIZED).
<br>
Mimo krótkiego stażu, grupa wydała właśnie świetną płytę i zaczyna światowe tournee z takimi sławami jak NEUROSIS, MASTODON, CONVERGE.

Zespół debiutował krążkiem "And We Wept The Black Ocean Within" w 2008 roku. Płyta została wydana w barwach wytwórni Neurot Recordings, znanej z promowania eksperymentalnej muzyki z pogranicza rocka i metalu. Świetnie przyjęte wydawnictwo zostało szczególnie docenione przez fanów grupy Neurosis.

Krążek „Forgive Us Our Trespasses” wydany w 2009 roku, zdaniem recenzentów jest bardziej melodyjny od poprzedniego wydawnictwa, a grupie udało się wytworzyć pewien delikatny i trudno wyczuwalny urok. Nie zmienia to jednak faktu, że „Forgive Us Our Trespasses” to wciąż kawałek surowego, postmetalowego grania.
Na płycie pojawiają się partie wokalne w wykonaniu Jarboe, znanej z awangardowej grupy Swans.


Mimo wyraźnych inspiracji muzycznych grupami takimi jak Neurosis i Isis grupie udało się wypracować oryginalne brzmienie, łącząc elementy postmetalu, rocka i hardcore’u. „Nasza muzyka nie opiera się wyłącznie na ciężkich riffach, staramy się łączyć elementy z pogranicza różnych stylów muzycznych, uzyskując przy tym tak intensywny efekt”.
 

Płyty powiązane z wykonawcą:

Rozumiem Używamy plików cookies m.in. w celu świadczenia usług, reklamy i statystyk.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.