Zapraszamy do nowego sklepu Rockers.pl

Sunn O )))

Sunn O )))


Sunn O))) został założony w połowie lat 90. przez Stephena O'Malleya i Grega Andersona. Nazwa zespoły wymawiana jest po prostu SUN, a jej pierwsza nazwa brzmiała MARS co było swego rodzaju hołdem dla zespołów EARTH oraz THE MELVINS, które były inspiracją dla muzyków i pionierami drone metalu.
Nazwa zespołu została wzięta od nazwy firmy Sunn Amplifiers, którego logo przedstawia napis SUNN oraz "fale" rozchodzące się wokół prawej strony koła, przez co logo można odczytać jako "Sunn O)))".
Zarówno O'Malley jak i Anderson sa znanymi postaciami mającymi na swoim koncie występy w projektach doom metalowych jak Goatsnake, Thorr's Hammer, Burning With, Thorr's Hammer i Khanate.

Zespół ma ekstremalnie niskie i powolne brzmienie, będące skrzyżowaniem muzyki ambient zawierającej elementy tzw. field recordings z drone doom metalem i post-spektralną falą współczesnej muzyki poważnej. Ich muza pozbawiona jest perkusji i rytmu. Na koncertach członkowie zespołu noszą długie habity z kapturami zwane Grimmrobes.
Pierwszą płytą Sunn O))) był album "The Grimmrobe Demons". Został nagrany w 1998 roku, lecz na jego wydanie trzeba było poczekać dwa lata. W 2000 roku ukazał się także drugi krążek muzyków zatytułowany "00 Void".

Ich pierwsza płyta to "The Grimmrobe Demons" z 1998 roku. Rok 2000 przynosi kolejny krążek zatytułowanyy "00 Void".
W kolejnych latach w dorobku Sunn O))) ukazały się płyty dzięki którym uznani zostali za absolutnych liderów sceny drone doom metal.

(RAF'2014)

Płyty powiązane z wykonawcą:

Rozumiem Używamy plików cookies m.in. w celu świadczenia usług, reklamy i statystyk.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.