Zapraszamy do nowego sklepu Rockers.pl

Tehace

Tehace

Szukając początków TEHACE należy cofnąć się do roku 1999. Jak w przypadku większości młodych zespołów, w początkowym etapie działalności twórczość TEHACE była odbiciem ówczesnych fascynacji jego członków, jednak z czasem muzyka zespołu zaczęła wykraczać poza sztywne gatunkowe ramy. Pierwszym poważniejszym owocem tej ewolucji był materiał zawarty na promo "Zymatic Disease of Human Believes" (2001), które doprowadziło do podpisania kontraktu z Mystic Production, największą polską wytwórnią niezależną zajmującą się muzyką metalową.

Debiutancki album „Zipped Noise From Hell” ukazał się w 2006 roku i przyniósł zespołowi spore zainteresowanie ze strony fanów i prasy muzycznej. Niestety wkrótce potem „proza życia” pokrzyżowała ambitne plany TEHACE, zmuszając muzyków do większego poświęcenia się sprawom prywatnym, co niekorzystnie odbiło się na tworzeniu nowego materiału. Mimo tego TEHACE pozostawało aktywne grając koncerty (wliczając w to jubileuszowy koncert na 10-lecie zespołu, z udziałem przyjaciół z MESS AGE i MASTABAH).

Ostatnie dwa lata to okres intensywnej pracy nad drugą płytą, „Yearning For The Slime”, która udowodni, że TEHACE należycie wykorzystało czas, który upłynął od momentu wydania „Zipped Noise From Hell”. Dodatkowo zespół wzmocniony został zastrzykiem świeżej krwi w postaci dwóch nowych muzyków, co pozwoli w pełni zaprezentować walory „Yearning For The Slime” na deskach scenicznych. Choć twórczość TEHACE mieści się w stylistycznych ramach death metalu, zespół nie ogląda się na oczekiwania gatunkowych purystów, stojąc niejako w opozycji do nurtu retro, tworzonego na fali przejściowej fascynacji „starą szkołą”. TEHACE kroczy własną ścieżką, wychodząc z założenia, że szacunek do korzeni tej muzyki nie musi oznaczać powielania wytartych schematów.


Autor: Michał Spryszak

Płyty powiązane z wykonawcą:

Rozumiem Używamy plików cookies m.in. w celu świadczenia usług, reklamy i statystyk.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.